Hasta ve Yakınları - Tıbbi Hata

Tıbbi Hatalarda şikayetçi tarafından yapılan başvuruların az bir kısmı şikayetçi taraf lehine sonuçlanmaktadır. Hasta ve hasta yakını tanı ve tedavi olumsuzlukla sonuçlandığında buna yol açan çok sayıda etkeni bilememektedir ve gerçekçi bir değerlendirme yapmadan buna neden olan sorumluyu aramaktadır.

Benzer şekilde bu şikayetin kanuni yolla iletildiği avukat grubu da tıbbi hatalarda sürecin ayrıntısını bilmeden mahkemeye bir başvuru yapmakta belki de şikayetçiyi istemeden de olsa yüreklendirmektedir.

Açılan tıbbi hata davalarında neredeyse %90, davacı lehine bir sonuç çıkmayacağı için hem davacının yanlış yönlenmiş (illa da doktor suçludur) manevi beklentilerinin karşılanmaması hem de dava sürecinde ek maddi masraf yapılması davacı tarafı daha da mutsuz edecektir.

Halbuki deneyimli ekibimizin gerçekçi değerlendirmesi ile davacı lehine sonuçlanması daha olası durumları ayıklayacaktır. Davacı aleyhine sonuçlanma olasılığı yüksek durumlar da şikayetçi tarafa iletilerek onların da tıbbi olarak gerekenlerin yapıldığı teminatı verilerek rahatlamaları sağlanacaktır.

Böylece kişilerin sağlık sistemine olan güvensizlikleri genel olarak azaltılacaktır.

Eklenme Tarihi: 06.01.2016
Toplam Sayfa Gösterimi: 3973